Emeklilik için yaş bekleyen ve yaşa takılanlar ile alakalı % 5 indirimle erken emeklilik ve yaşa takılanlar nasıl emekli olup maaş alacaklar hakkında detaylı bilgi bu yazımızda yer alacaktır.

Merakla beklenen ve birçok insanı ilgilendiren emeklilik için yaş dolması bekleme konusunda sosyal güvenlik kurumunun yani kısa adıyla sgk’nın sevindirici haberi var emekliliği bekleyenler için. Sgk kurumunun yeni başkanı olan ilhan hanım gazeteci ve yazarların yönelttiği soruları cevaplandırıyor aynı zamanda kurumun yığılan sorunlarına çözüm getirmek için hem kendilerinin çalışma yürüttüklerini aynı hassasiyeti ve soru yöneltenlerden de aynı inceliği sorun çözme konusunda bekliyor.

Öncelik ile sorulması gereken soruların başında ; emeklilikte yaşa takılma ile ilgili. Bu soruya cevap olarak sayın Başkan İlhan, sorduğunuz bu konu üzerinde çalışmalarının devam ettiğini ve yakında gerçek metnin meydana teşebbüs edeceğini beyan etti. Yaptığı açıklamada erken olan emeklilik için yaş da ve emekli aylıklarında bir indirimin var olup olmadığı hakkında kendisine yöneltilen soruda şimdilik için daha taslak olarak metinde var olan her erken emekli olunacak yaş için yüzdelik dilimde 5′lik bir indirim olarak düşündüklerini fakat henüz netleşmediğini beyan etti. Emekliliği yaşa takılanlar son durum 2013.